VI Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza 2022

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2022-09-26 07:39:01 Czytano: 53
Klasy Optimist, Ilca oraz ISA 407 rywalizowały w Grudziądzu.
VI Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza w klasach: Optimist gr.B, Ilca 4, Ilca 6 oraz ISA 407 ⛵️ Zawody odbyły się w dniach 17-18 września 2022r. na Jeziorze Rudnickim Wielkim. Organizatorem był KST "Elektryk" Grudziądz.

W klasie ISA 407 w kategorii Juniorek zwyciężyła Zuzanna Zielińska (MKŻ Żnin), II miejsce zajęła Matylda Brelińska (MKŻ Żnin), III miejsce zajęła Paulina Piotrowska (KST "ELektryk" Grudziądz).

W klasie ISA 407 w kategorii Juniorów zwyciężył Oskar Szpręglewski (KST "Elektryk" Grudziądz), II miejsce zajął Szymon Jankowski (UKS Szkwał Złocieniec), na III miejscu uplasował się Marcel Rumiński (MKŻ Żnin).
W klasie ISA 407 w kategorii Seniorów zwyciężył Mateusz Cogiel (UKS Szkwał Złocieniec), II miejsce zajął Konrad Pachura (KSW Bydgoszcz Brdyujście), na III miejscu uplasował się Marcin Jarosz (UKS Szkwał Złocieniec).

W klasie ILCA 4 dziewcząt zwyciężyła Justyna Jurkowska (MKŻ Żnin), II miejsce zajęła Matylda Kowalik (UKS Szkwał Złocieniec), na III miejscu uplasowała się Amelia Tram (MLKS Krajna Sępólno).

W klasie ILCA 6 kobiet na I miejscu uplasowała się Oliwia Drożyńska (TKŻ Toruń), II miejsce zajęła Weronika Folmer (KST "Elektryk" Grudziądz).

W klasie ILCA 6 mężczyzn I miejsce zajął Gustaw Zalewski (TKŻ Toruń), II miejsce zajął Emil Rutkowski (TKŻ Toruń), na III miejscu uplasował się Bogusz Tłok (MLKS Krajna Sępólno).

W klasie Optimist gr.B w kategorii chłopców zwyciężył Maciej Paderewski (TKŻ Toruń), II miejsce zajął Jan Narębski (TKŻ Toruń), na III miejscu uplasował się Jakub Pawlikowski (TKŻ Toruń).

W klasie Optimist gr.B w kategorii dziewcząt zwyciężyła Barbara Pilarska (TKŻ Toruń), II miejsce zajęła Zofia Piotrowska (YCM Columbus Świecie), na III miejscu uplasowała się Lidia Zdzierak (MKŻ Żnin).

W klasie Optimist gr.B w kategorii do lat 9 zwyciężył Mikołaj Paderewski (TKŻ Toruń), II miejsce zajął Jakub Szwajnoch (MKŻ Żnin), na III miejscu uplasował się Szymon Tucholski (MKŻ Żnin).

Najstarszy zawodnik regat - Maciej Szczurek (Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża), najmłodszy zawodnik regat - Jakub Gramsa (MKŻ Żnin).