Aktualności
<<< wstecz

Mistrzostwa Polski w klasie Raceboard 2022

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2022-09-26 07:27:01 Czytano: 33
Rywalizacja na Jeziorze Rudnickim Wielkim.
W dniach 16-18 września 2022r. w Grudziądzu, na Jeziorze Rudnickim Wielkim odbyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingowej klasie Raceboard. Organizatorem regat był KST "Elektryk" Grudziądz.
 

Przez trzy dni regat rozegraliśmy 8 wyścigów w różnych warunkach wietrznych. Łącznie na linii startu zameldowało się 28 zawodników z 12 klubów żeglarskich.


 
Mistrzem Polski w kategorii Open i Master został Artur Manelski (DKŻ Dobrzyń) z siedmioma wygranymi wyścigami, Wicemistrzem Polski został Adam Chałupczak (Popiel Kruszwica), na III miejscu uplasował się Michał Pińkowski (MOSiR Konin). 
Rywalizacja o podium między drugim, trzecim i czwartym zawodnikiem była bardzo zacięta, każdego zawodnika dzielił tylko jeden punkt różnicy.

 
W kategorii kobiet Mistrzynią Polski została Joanna Scherer (Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu), Wicemistrzynią Polski została Monika Franczak (UKS 18 Szczecin), III miejsce zajęła Maja Pawłowska (UKS Kałębie Osiek).

 
W kategorii Grand Master Mistrzem Polski został Wojciech Melzacki (Port Mechelinki), Wicemistrzem Polski został Tomasz Franczak (UKS 18 Szczecin), III miejsce zajął Paweł Mielke (UKS Kałębie Osiek).

 
W kategorii Weteran Mistrzem Polski został Grzegorz Pińkowski (MOSiR KŻ KWB Konin), Wicemistrzem Polski został Andrzej Uzdowski (UKS Kałębie Osiek), III miejsce zajął Wiesław Szymański (UKS Kałębie Osiek).

 
W kategorii Super Weteran Mistrzem Polski został Henryk Obiegała (WKŻ Wolsztyn).

 
W kategrii Junior Mistrzem Polski został Mikołaj Kopczacki (Świt Skolwin Szczecin), Wicemistrzem Polski został Jakub Bytomski (UKS Kałębie Osiek).

 
W kategorii Junior Młodszy Mistrzem Polski został Adam Pawłowski (UKS Kałębie Osiek), Wicemistrzem Polski został Adam Oczoś (UKS Kałębie Osiek), III miejsce zajął Wojciech Oczoś (UKS Kałębie Osiek).

 
Najstarszy zawodnik regat - Leszek Wiliński (Jacht Klub Rudnik) ????


/Galeria zdjęć - dzień 1/
/Galeria zdjęć - dzień 2/
/Galeria zdjęć - dzień 3/
/Galeria zdjęć - zakończenie regat/
/Film z regat/

/WYNIKI Raceboard/

/Wyniki Raceboard Junior Młodszy/



W imieniu Zarządu Klubu Sportowo-Turystycznego "Elektryk" Grudziądz dziękuję za wsparcie w organizacji pierwszych Mistrzostw Polski w żeglarstwie rozegranych w Grudziądzu, czyli Mistrzostw Polski w klasie Raceboard oraz VI Regat o Puchar Prezydenta w klasach: Optimist gr.B, Ilca oraz ISA 407 ????
 
Wasza pomoc była dla nas kluczowa ????
Dziękujemy za okazaną życzliwość ????
 
????️Urząd Miasta Grudziądza
????️DOKO - hurtownie elektrotechniczne
????️Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu
????️MORiW Grudziądz
????️Sklep Żeglarski Sailovnia
????️Piekarnia Cukiernia Jarząb
????️Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami
????️Firma Rekbud
????️Firma Ocetix
????️Firma Posejdon
????️Firma Balcerzak
????️Firma Pamuła
????️Krzysztof Klucznik
????️Biuro Rachunkowe Witold Bojarski
????️Komenda Miejska Policji w Grudziądzu
 
Dziękuję członkom Klubu oraz rodzicom ????????????
Marian Lutoborski, Arkadiusz Michalski, Bazyli Nowakowski, Ryszard Pamuła, Małgorzata Folmer, Kazimierz Piotrowski, Aneta i Robert Szpręglewscy, Joanna i Paweł Kozak, Janusz Nogalski, Magdalena Redmerska-Osińska, Paweł Naporowski, Wojciech Chadziak, Anna Piotrowska.
 
Dziękuję Komisji Regatowej i Sędziemu Głównemu regat Krzysztofowi Witczak ????⛵
 
Dziękuję Jacht Klubowi Rudnik za udostępnienie terenu przystani ????⛵
 
Z żeglarskim pozdrowieniem
Włodzimierz Folmer











PARTNERZY

2013-2014© Twoje-Miasto Sp. z o.o.
Powered by SYSPiR CMS