Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich 2022

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2022-09-19 09:01:01 Czytano: 43
Weronika Folmer Wicemistrzynią Polski!
Weronika Folmer Sailing Wicemistrzynią Polski w klasie Europa w kategorii kobiet ????????????⛵

Poniżej relacją Weroniki z tych regat ⬇️
"Jestem wicemistrzynią Polski w klasie Europa w kategorii kobiet! ????????????⛵
Nie byłoby to możliwe bez pomocy Agnieszki Kiełczewskiej (POL 115) z Jacht Klubu Wielkopolskiego, która zajęła III miejsce.
W piątym wyścigu regat przewróciłam się i złamałam rumpel, który jest połączony z jarzmem steru. Tego wyścigu nie ukończyłam. Gdy Aga dowiedziała się, co się stało pożyczyła mi swój zapasowy ster, który miała na wodzie. Dzięki pomocy trenerki ŻLKS Poznań i trenerów Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego udało się wymienić ster na wodzie i połączyć przedłużacz z rumplem. Zdążyłam przekroczyć linie startu do szóstego wyścigu jeszcze przed jej zamknięciem (jakieś 3 minuty po wszystkich) i ruszyłam w pogoń za resztą floty. Do końca regat żeglowałam na zapasowym sterze Agi. Gdyby nie pomoc Agnieszki nie stanęłabym wczoraj na podium Mistrzostw Polski.
Agnieszka jesteś NIESAMOWITA!
Dziękuję bardzo ????
Pamiętaj, dobro zawsze wraca ????

Mistrzostwa Polski trwały cztery dni. Odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej. Rozegrano 11 wyścigów w różnych warunkach wietrznych. 8 wyścigów odbyło się przy silnym wietrze. Startowało 48 zawodników. W klasyfikacji generalnej zajęłam 7 miejsce (7, 7, 4, 5, (DNF), 21, 8, 4, 7, 4, 5).
Gratuluję wszystkim zawodnikom!

Dziękuję mojej Trenerce Marlena Wawrzyniak za prowadzenie mojej osoby pod względem przygotowania motorycznego, ale również cenne słowa po trudnym dla mnie drugim dniu regat. Dziękuję mojemu tacie Włodzimierz Folmer. Dziękuję trenerom klasy Europa za informacje dotyczące trymu i prowadzenia tej łódki. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki".