Aktualności
<<< wstecz

8 Bałtycki Puchar Klas 2022

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2022-07-19 10:12:01 Czytano: 153
Paulina, Oskar i Wera na podium!
Grudziądzcy żeglarze znowu na podium! ????????????????⛵
 
W dniach 16-17 lipca 2022 odbyły się regaty - 8 Bałtycki Puchar Klas - ogólnopolskie regaty żeglarskie organizowane przez Jacht Klub Koszalin nad jeziorem Jamno. Startowały trzy klasy: Europa, Isa 407 oraz Optimist. Nasi zawodnicy w trudnych warunkach wietrznych świetnie się spisali.
 
W sobotę z powodu bardzo silnego wiatru i burz wyścigi zostały odwołane. W niedzielę przy silnym wietrze rozegrano trzy wymagające biegi.
 
W klasie Isa 407 zwyciężyła Weronika Folmer Sailing w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji Seniorów ????????
 
Również w klasie Isa 407, lecz w kategorii Juniorów Oskar Szpręglewski zajął II miejsce i był 5 w klasyfikacji generalnej ????
 
W klasie Optimist grupa A wystartowała Paulina Piotrowska, która zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej i jednocześnie II miejsce wśród dziewcząt ???????? Paulina wygrała pierwszy i trzeci bieg. W drugim wyścigu zawiódł sprzęt, gdyby nie ta awaria Paulina wygrałaby regaty w grupie A. Przegrała jednym punktem z zawodniczką ze Środy Wielkopolskiej, w drugim wyścigu przypływając na szóstej pozycji.
 
Gratulacje dla całej ekipy! ????
 
Dziękujemy organizatorom Jacht Klub Koszalin za zaproszenie, świetnie zorganizowane regaty, wiele przygotowanych atrakcji, słodkości oraz losowanie super nagród ????????
 

/Wyniki - Optimist grupa A/
/Wyniki - ISA 407/
/Galeria zdjęć/PARTNERZY

2013-2014© Twoje-Miasto Sp. z o.o.
Powered by SYSPiR CMS