30. SvNikola StNicholas Regatta 2021

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2021-12-07 13:06:01 Czytano: 54
Sukces naszej zawodniczki w Chorwacji.
W dniach 3-5 grudnia 2021 w Puli odbyła się trzydziesta edycja regat św. Mikołaja czyli - SvNikola StNicholas Regatta - w klasach ILCA (dawniej Laser) oraz Optimist.

W zawodach wzięło udział prawie 350 zawodników z 16. krajów: Chorwacji, Słowenii, Austrii, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Włoch, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Serbii, Czarnogóry, Szwecji, Finlandii, Malty i Polski.

W stawce 65 zawodników Weronika Folmer uplasowała się na III miejscu wśród kobiet i IV w klasyfikacji generalnej.
Oskar Szpręglewski, który ze względu na bardzo silne warunki wietrzne w piątek i niedzielę wycafał się z wyścigów. W sobotę ukończył jeden wyścig przy słabym wietrze, zajmując w nim 37 miejsce. Regaty zakończył na miejscu 61. Było to dla niego pierwsze spotkanie z otwartym morzem.

W klasie Optimist reprezentowała nas Paulina Piotrowska, która zajęła 162 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 54 miejsce wśród dziewcząt. Dla Pauli również był to pierwszy start na otwartm morzu, w tak licznej stawce zawodników. Rywalizacja przebiegała w czterech grupach.

Zawody te poprzedziło zgrupowanie. Laserowcy zameldowali się w Puli 25 listopada i wzięłi udział w Regatach ILCA Dani Uljanika. Paula rozpoczęła zgrupowanie 29 listopada. Praktycznie przez  wszystkie dni panowały silnowiatrowe warunki wietrzne. Bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia w Mikołajki - 6 grudnia - wróciliśmy do Grudziądza.

Materiał Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu od 14-tej minuty.