Aktualności
<<< wstecz

III Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza

Autor: Weronika Folmer
Dodano: 2019-10-03 08:40:01 Czytano: 0
Żeglarskie święto na Jeziorze Rudnickim.
W dniach 21-22.09.2019r. odbły się III Regaty o Puchar Prezedenta Grudziądza zorganizowane przez nasz klub. Regaty zostały rozegrane w następujących klasach: Optimist, Laser, Isa 407, Raceboard oraz klasa turystyczna.W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników z 13 klubów: ze Złocieńca, Gdańska, Żnina, Bydgoszczy, Torunia, Brodnicy, Świecia, Osieka oraz Grudziądza. Swoją obecnością zaszczycił nas tegoroczny Mistrz Polski w klasie Raceboard - Maciej Sinczak oraz przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu - Igor Rejmer, który zaproponował, aby nasza impreza od przyszłego roku była zaliczana do windsurfingowego Pucharu Polski.
Przez dwa dni rozegrano 6 wyścigów dla klas regatowych i jeden dla klasy turystycznej.
 

Dzięki pomocy sponsorów, partnerów, sympatyków i działaczy regaty miały swój żeglarski wyraz i ciepłą, rodzinną atmosferę.

Zarząd Klubu Sportowo-Turystycznego "Elektryk" Grudziądz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę:
- Urząd Miejski w Grudziądzu
- Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku
- Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz
- Ryszard Pamuła (firma Pamuła)
- Tomasz Rekowski (firma Rek-bud)
- Sławomir Lewandowski (firma Posejdon)
- Tomasz Jarząb (Piekarnia Ciastkarnia "Jarzab")
- Firma Jeronimo Martins
- Firma Ocetix
- Firma Indykpol S.A.
- Piotr Rohde
- Adam Osiński
- Krzysztof Klucznik
- Kazimierz Piotrowski
- Jakub Lisowski
- Sławomir Romanowski (Policja Miejska Grudziądz)
- ratownicy WOPR z Brodnicy
- klub YCM Columbus Świecie (użyczenie boi regatowych)
- Paweł Czechowicz (Sailovnia)
- sędzia Michał Maciaszczyk
- rodzice i działacze KST "Elektryk" Grudziądz

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy za rok.



Wyniki - klasa Raceboard
Niespodziewanie Maciej Sinczak (Tegoroczny Mistrz Polski) podjął decyzję zrzeczenia się pierwszego miejsca... w związku z tym faktem wyniki wyglądają następująco:
I miejsce - Filip Szumilowski - UKS Kałębie Osiek
II miejsce - Igor Rejmer - Gdański Klub Żeglarski
III miejsce - Dariusz Stanisławski - Klub Windsurfingowy "OXYO"
IV miejsce - Wojtek Melzacki - Stowarzyszenie Port Mechelinki
V miejsce - Robert Pieczka - Klub Windsurfingowy "OXYO"
VI miejsce - Michał Lewandowski - UKS Kałębie Osiek
VII miejsce - Leszek Wiliński - Jacht Klub Rudnik (najstarszy zawodnik regat)
VIII miejsce - Cezary Santysiak - Klub Windsurfingowy "OXYO"
IX miejsce - Mirela Stanisławska - Klub Windsurfingowy "OXYO" (I miejsce w kategorii kobiet)


Wyniki - klasa Optimist do lat 9
I miejsce - Oliwier Szpręglewski - YCM Columbus Świecie
II miejsce - Iga Kowalik - UKS Szkwał Złocieniec
III miejsce - Zuzanna Bieńkowska - BTŻ Pojezierze Brodnica


Wyniki - Optimist dziewcząt
I miejsce - Hanna Rogowska - TKŻ Toruń
II miejsce - Angelina Zubel - MKŻ Żnin
III miejsce - Justyna Jurkowska - MKŻ Żnin
IV miejsce - Kornelia Dobaczewska - MKŻ Żnin
V miejsce - Matylda Kowalik - UKS Szkwał Złocieniec
VI miejsce - Iga Kowalik - UKS Szkwał Złocieniec
VII miejsce - Zuzanna Bieńkowska - BTŻ Pojezierze Brodnica
VIII miejsce - Paulina Piotrowska - KST "Elektryk" Grudziądz


Wyniki - Optimist chłopców
I miejsce - Bartosz Żmudziński - MKŻ Żnin
II miejsce - Gustaw Zalewski - TKŻ Toruń
III miejsce - Witold Safijan - MKŻ Żnin
IV miejsce - Jan Lemański - TKŻ Toruń
V miejsce - Wiktor Klucznik - KST "Elektryk" Grudziądz
VI miejsce - Antoni Jarosz - UKS Szkwał Złocieniec
VII miejsce - Adrian Adasiak - UKS Szkwał Złocieniec
VIII miejsce - Oskar Szpręglewski - YCM Columbus Świecie
IX miejsce - Tymon Witkowski - KST "Elektryk" Grudziądz
X miejsce - Filip Wojtera - BTŻ Pojezierze Brodnica
XI miejsce - Szymon Jankowski - UKS Szkwał Złocieniec
XII miejse - Stanisław Osiński - KST "Elektryk" Grudziądz
XIII miejsce - Oliwier Szpręglewski - YCM Columbus Świecie
XIV miejsce - Nikodem Kowalewski - UKS Szkwał Złocieniec
XV miejsce - Kacper Sikorski - UKS Szkwał Złocieniec


Wyniki - ISA 407 kobiet
I miejsce - Julia Żmudzińska - MKŻ Żnin
II miejsce - Julia Lisowiec - UKS Szkwał Złocieniec
III miejsce - Julia Jurkiewicz - BTŻ Pojezierze Brodnica
IV miejsce - Weronika Kocieniewska - BTŻ Pojezierze Brodnica


Wyniki - ISA 407 mężczyzn
I miejsce - Mateusz Cogiel - UKS Szkwał Złocieniec
II miejsce - Adam Jarosz - KSW Bydgoszcz Brdyujście
III miejsce - Karol Wojtera - BTŻ Pojezierze Brodnica


Wyniki - ISA 407 senior
I miejsce - Bartosz Polonis - UKS Szkwał Złocieniec
II miejsce - Sebastian Kowalik - UKS Szkwał Złocieniec
III miejsce - Marcin Jarosz - UKS Szkwał Złocieniec


Wyniki - Laser 4.7 kobiet
I miejsce - Aleksandra Mańkowska - TKŻ Toruń
II miejsce - Sara Wiśniewska - TKŻ Toruń


Wyniki - Laser 4.7 mężczyzn
I miejsce - Kacper Klucznik - KST "Elektryk" Grudziądz
II miejsce - Tytus Czajkowski - TKŻ Toruń
III miejsce - Janek Folaron-Pamuła - KST "Elektryk" Grudziądz


Wyniki - Laser Radial kobiet
I miejsce - Weronika Folmer - KST "Elektryk" Grudziądz
II miejsce - Oliwia Drożyńska - TKŻ Toruń
III miejsce - Julia Filewska - KST "Elektryk" Grudziądz


Wyniki - Laser Radial mężczyzn
I miejsce - Igor Czudy - KST "Elektryk" Grudziądz
II miejsce - Hubert Lipiński - TKŻ Toruń


Wyniki - klasa turystyczna
I miejsce - "Jadwiga" - Bractwo Wodniaków Grudziądz
II miejsce - "Iberia Origami" - Bractwo Wodniaków Grudziądz
III miejsce - "Zosia" - Towarzystwo Żeglarskie "Gryf"
IV miejsce - "Alka prim" - KST "Elektryk" Grudziądz
V miejsce - "Featon" - Jacht Klub Rudnik
VI miejsce - "Maryla" Jacht Klub Rudnik
VII miejsce - "Albatros" - Bractwo Wodniaków Grudziądz
VIII miejsce - "Mizar" - KST "Elektryk" Grudziądz
IX miejsce - "Aga" - Bractwo Wodniaków Grudziądz



/Video relacja z regat/


/Materiał Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu/




/Artykuł - Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu/



/Artykuł - Twoje Miasto Grudziądz/




/Wyniki - Optimist/


/Wyniki - Laser 4.7/


/Wyniki - Laser Radial/


/Wyniki - ISA 407/


/Wyniki - Raceboard/




/Zdjęcia - Radek Suchan/


/Zdjęcia - sobota ląd/


/Zdjęcia - sobota woda/


/Zdjęcia - niedziela ląd/


/Zdjęcia - niedziela woda/

 









PARTNERZY

2013-2014© Twoje-Miasto Sp. z o.o.
Powered by SYSPiR CMS